Podporujeme

Lípa Musica

picture_lipa_musica_logo

picture_trifolium_logoHudební agentura Trifolium byla založena v roce 1999 jejím ředitelem Martinem Prokešem. Za dobu své činnosti uspořádala pro soubory zabývající se dobovou interpretací pře 500 koncertů. Exluzivně zastupuje již devátým rokem soubor Schola Gregoriana Pragensis. Uspořádala IX. ročníků mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. V roce 2009 byl Martin Prokeš oceněn starostkou města Česká Lípa za přínos pro rozvoj kultury v rámci regionu. Agentura se kromě agentážní činnosti věnuje soustavně ve spolupráci s občanským sdružením Arbor o propojení kulturně-duchovních hodnot příhraničí.

 

picture_arbor_logoObčanské sdružení Arbor bylo založeno v roce 2000. Cílem sdružení je zprostředkování vysokých kulturních a duchovních hodnot (především v oblasti hudby) širokému spektru zájemců, zvl. v českolipském kraji a popř. dalších regionech, kde minulý režim výrazně narušil historickou tradici ve vytváření a recepci těchto hodnot. Sdružení se soustřeďuje zvl. na provozování nekomerčních a okrajových žánrů. Usiluje v této oblasti také o účinnou spolupráci s německými sousedy, se kterými nás spojují souvislosti historického vývoje. V souladu s významem názvu sdružení (arbor, lat. strom, též stěžeň, veslo, loď) je krédem sdružení „společná Evropa jako strom, jenž ví o svých kořenech v celé jejich šíři a hloubce a vědomě je ctí“. Od roku 2007 je hlavním spolupořadatelem mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica.

Odkaz na stránky

Odkaz: lipamusica.cz

Facebook

Odkaz: facebook.com/lipamusica

Klub Progres

picture_klub_progres_logo

O klubu

Klub je provozován neziskovou organizací, občanským sdružením Filozofický klub Progres o.s. Stojí čistě na nekomerčních základech podpořených dobrovolnickou prací členů sdružení a jeho přátel.

Motto

Pomáhat začínajícím umělcům, rozšiřovat kulturní rozhled návštěvníků, nabídnout možnost alternativního využití volného času v nekuřáckém klubovém prostředí s technickým zázemím pro hudbu, divadlo, projekce, workshopy.

Program

Program klubu nabízí v sezóně každou sobotu hudební koncert, divadelní či filmové představení, videoprojekcí či workshop.

Pod jeho střechou se tak konají vystoupení studentů středních i vysokých škol převážně z Libereckého kraje. Ti se angažují v úlohách hudebníků, divadelníků, básníků či amatérských filmařů.

Zve také profesionální umělce, kteří tak mohou nejen obohatit umělecký rozhled diváků, ale zároveň s nimi mohou mladí a nadšení amatéři svou tvorbu zkonfrontovat a inspirovat se.

Festival

Občanské sdružení Filozofický klub Progres je také organizátorem českolipského letního open-air festivalu Všudybud a zimního klubového festivalu Zimní Všudybud.

Sdružení

Výpis z Registru ekonomických subjektů ČSÚ v ARES

Odkaz na stránky

Odkaz: klubprogres.cz

Facebook

Odkaz: facebook.com/klubprogres

SK Kraso Česká Lípa

picture_sk_kraso_ceska_lipa

Klub byl založen v roce 2009 z řad rodičů závodnic, neboť v České Lípě klub krasobruslení neexistoval. Jsme v tomto směru první v České Lípě.

Klubové tréninky probíhají na českolipském zimním stadionu „Sportareálu Česká Lípa“, v součastnosti má klub 20členů z toho 12aktivních krasobruslařů.

Základním posláním SK Kraso Česká Lípa je organizovat sportovní činnost v rámci zapojení mládeže do sportovních a tělovýchovných aktivit a zajišťovat krasobrulařskou přípravu členů, jak na závodní tak i zájmové úrovni. Kromě odborného výcviku na ledě, probíhá výuka gymnastiky a všeobecné tělesné přípravy, pod dohledem kvalifikovaných trenérů.

Letos začínáme druhou závodní sezonu, kterou otevíráme náborem nových členů a školičkou bruslení pro začátečníky. Naši krasobruslaři se účastní exibicí při ligových utkáních HC Predators.

Odkaz na stránky

Odkaz: krasocl.cz
Chyba | Reklamní agentura DEUS
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.